Jak pozbyć się cieni pod oczami? Jakie są przyczyny ich powstawania?

Wstęp
Cienie pod oczami lub inaczej worki pod oczami to nieestetyczne przebarwienia pomiędzy dolną powieką, a kością policzkową. Są one często źródłem wielu kompleksów, ponieważ znacznie postarzają twarz, skóra wydaje się być nieświeża, zmęczona. Rzeczywiście skóra pod oczami jest cieńsza, delikatniejsza i częściej wykazuje pewne stygmaty, takie jak zmęczenie, ogólny stan naszego zdrowia lub wiek. Worki pod oczami często rujnują nam życie, gdy się budzimy i spędzamy dużo czasu na próbach ich zatuszowania. Zarówno cienie pod oczami i obrzęki występują u wielu z nas. Jak pozbyć się cieni pod oczami? Odkryj nasze wskazówki, aby zawsze mieć świeży i świetlisty wygląd!
Niebieskie lub fioletowe kręgi.
Ciemne kręgi o odcieniu niebieskim lub purpurowym są najbardziej powszechne. Mogą pojawić się w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania, a także są oznaką starzenia.
Ale skąd się biorą te sine kręgi?
Przyczyny są różne. Może to wynikać z anatomii. Jeśli oczy są głębiej osadzone w oczodołach, to skóra w okolicach oczu jest ciemniejsza.
Również uwarunkowania genetyczne mają na to wpływ. U osób z bardzo cienką skórą, widoczne są naczynia krwionośne i stąd wynika jej ciemniejsza barwa.
Worki pod oczami są też skutkiem niewłaściwego trybu życia. Składają się na to: zbyt mała ilość snu, stres, przemęczenie, nieodpowiednia dieta uboga w witaminy, picie kawy i napojów alkoholowych, odwodnienie organizmu. Również niedobór witamin A, E, C, które zwalczają wolne rodniki, wspomagają produkcję kolagenu odpowiedzialnego za gęstość skóry. Do powstawania cieni przyczynia się brak dbałości o skórę, zbyt duża ekspozycja na słońce czy niewłaściwa pielęgnacja. Zbyt “agresywne” traktowanie jej np. podczas wykonywania demakijażu, wpływa na wygląd obszaru wokół oka. Skóra pod oczami wymaga wyjątkowo delikatnego traktowania, ponieważ jest bardzo cienka i wrażliwa to właśnie dlatego na większości kosmetyków widnieje zalecenie “unikać okolic oczu”.
Również brak ruchu powoduje osłabienie krążenia (w tym mikrokrążenia krwi i limfy), wskutek czego pojawiają się przebarwienia pod dolnymi powiekami lub obrzęki.
Przyczyny cieni pod oczami mogą tkwić w chorobach organizmu m.in.: anemia, astma, choroby wątroby, nerek, tarczycy. Cienie lub obrzęki mogą być wynikiem alergii wywołanej pyleniem traw, drzew lub używaniem syntetycznego kosmetyku zawierającego alergen (barwnik, konserwant).
Kolejna przyczyna to naturalny proces starzenia się. Skóra wokół oczu jest rzeczywiście 5 razy cieńsza niż na pozostałej części ciała. Podczas procesu starzenia dochodzi do utraty elastyczności, jędrności skóry, migracji tkanki tłuszczowej, dlatego efekty starzenia uwidaczniają się tu najbardziej.
Pewną rolę odgrywają również wahania hormonalne. U kobiet okres przedmiesiączkowy, ciąża i menopauza sprzyjają pojawianiu się pełnych cieni i worków pod oczami poprzez efekt zatrzymywania wody.
W jaki sposób można zaradzić sinym cieniom pod oczami lub zlikwidować je?
Każdy z nas może mieć problem z cieniami, ale nie wszyscy jesteśmy równi. U osoby, która ma cieńszą skórę wokół oczu, niewątpliwie bardziej będą one widoczne.
Niemniej jednak właściwy tryb życia pozwala ograniczyć pojawianie się worków pod oczami .
Wysokiej jakości sen pomaga „leczyć” unaczynienie naszego organizmu. To regeneracja nie tylko dla organizmu, ale też skóry. Jeśli sen jest zbyt krótki, naczynia krwionośne rozszerzają się i sine cienie są bardziej widoczne. Zaleca się spać 7 godzin na dobę.
Rozważ stopniowe wyeliminowanie używek takich jak alkohol, tytoń, kawa, napoje gazowane itp.
Zwiększ dzienne spożycie owoców i warzyw bogatych w pierwiastki śladowe, witaminy i przeciwutleniacze.
Samo jedzenie nie usuwa cieni, ale zbilansowana dieta (uboga w tłuszcze i cukry oraz bogata w warzywa, owoce, witaminy) jest istotnym czynnikiem sprzyjającym dobrym ukrwieniu organizmu.
Brązowe cienie pod oczami.
Przyczyny brązowych cieni są zupełnie odmienne od cieni sinych. Cienie czy kręgi brązowe, czasem żółte są najczęściej uwarunkowane genetycznie.
Mogą pojawić się już w dzieciństwie lub efekt może rozwinąć się w trakcie naszego życia
Wynikają z nadmiernego nagromadzenie się melaniny (hiperpigmentacja) w obrębie dolnej powieki. Melanina to barwnik odpowiedzialny za pigmentację. Jest źródłem koloru naszej skóry, tęczówek i włosów. Melanina jest produkowana przez melanocyty.
Jakie są ich przyczyny?
Z jednej strony cienkość skóry na poziomie dolnego konturu oka szybko ujawnia obecność nadmiaru melaniny w naskórku.
Z drugiej strony, okolice oka to obszar szczególnie narażony na promieniowanie UV i dlatego jest tym bardziej podatny na zabarwienie melaniną (barwnikiem opalenizny).
Te brązowe kręgi zwykle pojawiają się częściej u osób, których skóra jest matowa (zwłaszcza u osób z Maghrebu, Bliskiego Wschodu i Azji Południowo-Wschodniej).
Jak zaradzić brązowym cieniom?
Ponieważ cienie pod oczami są spowodowane obecnością melanin, zaleca się osłanianie twarzy podczas długotrwałej ekspozycji na słońce. Ściśle mówiąc, nie jest to lekarstwo, ale może pomóc ograniczyć powstawanie cieni pod oczami pod wpływem promieni UV.
Wskazówki, jak pozbyć się wszystkich cieni pod oczami:
- Nakładaj na zamknięte oko, zimną łyżeczkę lub bardzo zimny plaster ogórka rano po przebudzeniu. Będzie to miało działanie kriogeniczne.
- Nałóż na powieki saszetkę rumianku lub schłodzoną zieloną herbatę, działanie będzie obkurczające.
- Cytryna działa rozjaśniająco, kwaskowatość cytryny pozwala na odbarwienie skóry, na bawełniany wacik nałóż kilka kropel soku z cytryny i po zdjęciu makijażu nałóż na ring pod dolną powieką.
- Makijaż pomaga zamaskować cienie pod oczami w ciągu dnia. Konieczne jest jednak nieskazitelne usuwanie makijażu wieczorem i przemycie twarzy po każdej nocy za pomocą wody i oleju do demakijażu lub wody kwiatowej i oleju do demakijażu (takiego jak Clean EFFECT), aby wyeliminować wszystkie toksyny i pozostałości, rozjaśniać przebarwienia. Dzięki temu skóra będzie oddychać, będzie dotleniona i rozjaśni się każdy obszar twarzy, w tym okolice oczu.
- Z wiekiem skóra traci elastynę i kolagen, które są niezbędne do zachowania gęstości i jędrności. Objawia się to m.in. w postaci cieni pod oczami. Bardzo ważne jest, aby jak najwcześniej zadbać o odpowiednią pielęgnację, dostarczającą skórze naturalnych substancji aktywnych, by utrzymać włókna skóry w dobrej kondycji na długo. Do tego celu najlepiej jest użyć kremu pod oczy eyesEFFECT zawierającego m.in.: lawendę Maritime, Masło Shea, olej z orzechów makadamia, wyciąg z ogórka, rumianku, białej herbaty, korzenia miłorzębu.

Wpływ smogu i zanieczyszczonego powietrza na skórę
Wpływ smogu i zanieczyszczonego powietrza na skórę Wstęp Skóra jest narządem najbardziej narażonym na zanieczyszczenia. Jednym z głównych skutków negatywnego wpływu smogu na skórę jest

Lawenda – Właściwości lecznicze
Lawenda – zastosowanie i właściwości Lawenda jest jednym z najbardziej popularnych i lubianych ziół. Jest znana ze swoich wyjątkowych właściwości, składu oraz niepowtarzalnego zapachu, który

Kwas hialuronowy- eliksir młodości!
Kwas hialuronowy- eliksir młodości! Wstęp Kwas hialuronowy jest cennym składnikiem aktywnym kosmetyków nawilżających, ponieważ ma niezwykłą zdolność wiązania wody- jedna cząsteczka HA ma zdolność wiązania

Spa For Cancer
Fundacja Spa For Cancer Nie ma wzorca idealnej pomocy, ale jest wyjątkowa, dla wielu osób idealna książka pt. ”POMÓC CI ?”. To poradnik będący drogowskazem