MediKur

Retinol- Odmładzająca moc!

Obwisła skóra, zmarszczki, plamy… - jak walczyć z oznakami starzenia się skóry?

W spowolnieniu procesu starzenia się skóry pomaga retinol, inaczej znany jako witamina A. 

Działa on jak silny przeciwutleniacz. Poprzez złuszczanie naskórka szybko usuwa obumarłe komórki skóry i stymuluje produkcję włókien kolagenowych.  Niweluje zmarszczki, zwiększa gęstość i elastyczności skóry.

Od dziesięcioleci retinol uważany jest za jeden z najlepszych aktywnych składników przeciwstarzeniowych. Liczne niezależne badania naukowe dowiodły o jego skuteczności, o czym zapewniają dermatolodzy.

Działanie przeciwstarzeniowe retinolu

Retinol jest jednym z niewielu składników anti-age mających realny wszechstronny wpływ regenerujący i naprawczy na skórę właściwą i naskórek.

Szerokie spektrum działania retinolu:

  • wywiera pozytywny wpływ na odnowę komórek naskórka, stymulując syntezę kolagenu i innych cząsteczek, takich jak kwas hialuronowy i glukozamina;
  • zmniejsza przeznaskórkową utratę wody;
  • działa przeciwzmarszczkowo, antyoksydacyjnie;
  • reguluje aktywności melanocytów iogranicza powstawanie przebarwień typowych dla fotostarzenia;
  • stymuluje proces formowania nowych naczyń krwionośnych (angiogenezy), przekładające się na poprawę krążenia krwi w skórze, lepsze odżywienie i dotlenienie komórek;
  • reguluje proces złuszczania i odnowy komórek naskórka;
  • zmniejsza widoczność blizn;
  • leczy stany zapalne;
  • działa przeciwtrądzikowo;
  • reguluje wydzielanie sebum.

Kwas izotretynoinowy może być bardzo drażniący dla wrażliwej, suchej i cienkiej skóry, dlatego retinol  miał przez kilka lat gorszą reputację, zanim odzyskał uznanie.

Obecnie formuły oparte na retinolu zostały ulepszone, aby cząsteczka była nieco bardziej tolerowana przez skórę. Jednak soby mające wrażliwą skórę powinny zachować szczególną ostrożność w stosowaniu retinolu.

Zapobiegać czy leczyć?

Istnieją dwa podejścia do przeciwdziałania starzeniu się skóry:

zapobieganie starzeniu się skóry i jego leczenie. 

Przeciwutleniacze, takie jak bakuchiol, Aroleate, witamina E i witamina C należą do aktywnych składników stosowanych w profilaktyce zmarszczek i zwiotczenia skóry. Składniki korygujące to te naturalnie obecne w skórze, takie jak peptydy i kwas hialuronowy. Jako jedyne wspierają regenerację i naprawę komórek tworzących naszą skórę.

Nie masz pewności, czy zapobiegać, czy leczyć zmarszczki? Nie patrz na swój rzeczywisty wiek, ale na wiek swojej skóry. W zależności od Twojego stylu życia i nawyków wiek Twojej skóry może być mniej lub bardziej niezgodny z Twoim rzeczywistym wiekiem! 

Jeżeli często eksponujesz skórę na słońce, palisz lub jesteś bardzo narażony na zanieczyszczenia- zdecyduj się na kurację przeciwstarzeniową ujęrdniającą, zagęszczającą, a nie profilaktyczną. 

Pamiętaj, że nadmierna ekspozycja na słońce jest główną przyczyną starzenia się skóry.

Kiedy unikać retinolu?

Retinol nie jest odpowiedni dla skóry wrażliwej, bardzo suchej i cieńkiej lub dla kobiet w ciąży i karmiących. W zależności od stężenia retinol może działać bardzo drażniąco na wrażliwą skórę. Istnieje naturalny składnik, taki jak Lavender Aroléat, który działa na tych samych zasadach co retinol , nie wywołujący podrażnień- szanując najbardziej wrażliwą skórę. W skórze właściwej lawenda Aroléat stymuluje produkcję kolagenu i elastyny ​​oraz zwiększa poziom kwasu hialuronowego. Jest bardzo dobrym zagęszczaczem skóry, działa przeciwzmarszczkowo, rozjaśnia przebarwienia i ujednolica cerę.

Krem przeciwstarzeniowy  lift EFFECT®

Zawiera on wysokie stężenie naturalnego retinolu, który pozwala na zagęszczenie naskórka w mniej niż dwa tygodnie. Spłyca zmarszczki,modeluje kontur twarzy, napina i wygładza skórę, jednocześnie nawilżając ją i rozświetlając.

Osoby po 30 r.ż. docenią krem do twarzy zawierający lawendę Aroléat za jego aktywność przeciwzmarszczkową, wyraźne spłycenie zmarszczek oraz poprawę struktury i kondycji skóry.

Jeśli spodobał Ci się artykuł udostępnij go innym:
Facebook
Twitter
LinkedIn
inne ciekawe

Cera naczynkowa

Cera naczynkowa- charakterystyka i pielęgnacja Wstęp Zaczerwienione policzki, rumieńce pojawiające się zarówno zimą, jak i latem, miejscowe podrażnienie skóry, nadmierna jej wrażliwość, widoczne pod skórą

Retinol- Odmładzająca moc!

Retinol- Odmładzająca moc! Obwisła skóra, zmarszczki, plamy… – jak walczyć z oznakami starzenia się skóry? W spowolnieniu procesu starzenia się skóry pomaga retinol, inaczej znany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *