MediKur

Fundacja Spa For Cancer

Nie ma wzorca idealnej pomocy, ale jest wyjątkowa, dla wielu osób idealna książka pt. ”POMÓC CI ?”.

To poradnik będący drogowskazem dla kobiet dotkniętych nowotworem, które właśnie wyruszają w trudną podróż po własne zdrowie i piękno.

Stworzony został przez fundację Spa For Cancer pod patronatem Pfizer Oncology i we współpracy z wieloma lekarzami specjalistami z zakresu onkologi, chirurgii, radiologii, dermatologii oraz z dietetykami, sportowcami, kosmetolożkami i innymi osobami, które łączy dbałość o ZDROWIE i KOBIECOŚĆ.

Kobieta szukająca pomocy, znajdzie w niej pytania, które powinna zadać lekarzowi i odpowiedzi, których nie zdołała uzyskać.

Dotychczas kobiety, które usłyszały diagnozę RAK, miały dostęp do informacji dotyczących leczenia zamieszczonych na stronach internetowych, ale  niekoniecznie były to  sprawdzone informacje. 

Obecnie mogą czuć się pewnie, zaufać specjalistom, którzy wypowiedzieli się w tej książce. Mogą poczuć, że nie są w tym procesie zdrowienia same, że jest obok ktoś, kto przeszedł przez tą drogę i teraz napisał dla nich książkę oraz przeprowadzi je przez to.

Poradnik zawiera rozdziały:

  • ZDROWIE– w którym jest mowa o różnych sposobach leczenia: radioterapii, chemioterapii i in.
  • MODA I URODA– zawierający porady dotyczące ubioru (dla kobiet po mastektomii), pielęgnacji skóry po chemio i radioterapii, tematykę dotyczącą blizn, ale również informacje o bezpiecznych kosmetykach do pielęgnacji skóry twarzy, ciała, makijażu- niezawierających szkodliwych substancji, rekomendowanych i polecanych przez specjalistów (są tam m.in. dermokosmetyki organiczne Nature Effiscience).
  • PSYCHOLOGIA– w którym przeczytać można pytania i odpowiedzi skonstruowane przez psychologa- np. „Jak znaleźć w sobie wewnętrzny spokój?”, „Jak powiedzieć o chorobie dziecku?”, „Jak pokochać siebie na nowo?” i.in.
  • ZDROWY TRYB ŻYCIA– tu dowiemy się jaka dieta jest właściwa w trakcie i po chemioterapii, jaka aktywność jest zalecana po mastektomii, a czego należy unikać. Znajdziemy tu również informacje o nowych metodach leczenia raka piersi HER2 ujemny.

Każdy rozdział zawiera porady specjalistów i mnóstwo różnych informacji, które nawet nie przyszłyby na myśl chorym kobietom i nie wydawałyby się istotne, a są bardzo ważne dla ich zdrowia i bezpieczeństwa.

To IDEALNA książka dla zagubionych chorych kobiet, za pomocą której osoby o wielkim sercu i doświadczeniu mogą im pomóc przejść trudną „drogę po zdrowie”.

Książkę można nabyć na stronie FB fundacji

Dlaczego setki kobiet uważa, że fundacja Spa For Cancer niesie pomoc w sposób IDEALNY?

Mnóstwo kobiet twierdzi, że  właśnie przez ten niespotykany dotąd sposób działania fundacji wygrały walkę z nowotworem i czerpią z życia więcej niż dotychczas.

Działające w Polsce fundacje, stworzone dla kobiet zmagających się z nowotworem, zazwyczaj skupiają się na informowaniu o profilaktyce, skutecznych metodach leczenia, zabiegach rekonstrukcji piersi, nowościach farmaceutycznych, badaniach przesiewowych, diecie, wzmacniających koktajlach. Często kampaniom informacyjnym towarzyszą zdjęcia wychudzonych, bladych, smutnych kobiet z nutrii drinkiem w ręce i szarą chustą na głowie.

Osoba szukająca wsparcia w momencie, gdy zaczynają walkę z chorobą, patrząc na takie zdjęcie widzi dramat…Taki obraz odbiera nadzieję, a ona myśli „nie dam rady”.

Fundacja Spa For Cancer stworzona przez niezwykłą kobietę Annę Hencką-Zyser z uśmiechem i miłością wyciąga rękę do potrzebującej kobiety, jak starsza siostra, mówiąca- ”spokojnie pomogę Ci przez to przejść, tylko zaufaj sobie i mi ”. W pierwszej kolejności zmieniając jej nastawienie, dzięki czemu już nie mówi „choruję”, ale „jestem w drodze po zdrowie”.

Znak rozpoznawczy fundacji to czerwona szminka – metafora kobiecości, odwagi dodającej sił do walki z rakiem.

Dla każdej kobiety najważniejsze jest postrzeganie siebie w lustrze. Na stronie internetowej fundacji oraz w jej mediach społecznościowych można zobaczyć jedynie uśmiechnięte, wymalowane, zadbane kobiety- nawet te w trakcie leczenia.

Ambasadorki fundacji uważają, iż osobie, która myśli, że rak to wyrok, trzeba pomóc obrazkiem. Pokazać, że one przeszły przez to z pozytywnym nastawieniem, dać jej siłę, moc.

Motto fundacji:

Wciąż jesteś tą sama piękną kobietą, czas obudzić ją na nowo:

Jestem piękna, czuję się lepiej

Misją Fundacji Spa for Cancer jest siostrzana pomoc, siostrzane relacje.

„Siostra, która przeszła chorobę onkologiczną i zmierzyła się z tą czarną stroną leczenia pokaże Ci jak odchylić tą czarną zasłonę i wpuścić światło do twojego życia”.

Ambasadorka fundacji Pani Anna Piotrowska w jednym z wywiadów przedstawiła to w obrazowy sposób:

„Kiedy zaczynamy leczenie wybieramy lekarza, do którego mamy zaufanie. Lekarz jest jak generał, który nas prowadzi na wojnę i on o tej wojnie wie wszystko, ale on na tej wojnie nie był, więc o to: jak jest na tej wojnie?- pytamy szeregowca, który z tej wojny wrócił i on powie: byłam, przeżyłam, boli, ale jeszcze dziś, jutro i spójrz na mnie- będzie dobrze”.

Osoby, które były na tej trudnej drodze, przeszły cały cykl leczenia chemioterapii, radioterapii, hormonoterapii, w przeciwieństwie do lekarza, mogą podzielić się wiedzą praktyczną.

SPA for Cancer

W przeciwieństwie do istniejących fundacji, których działania koncentrują się  wyłącznie na walce z rakiem, Pani Anna Hencka-Zyser postanowiła, że stworzy fundację zajmującą się przyjemnościami.

Skończyła w Kolorado w instytucie ”Wellnes for Cancer” wszystkie możliwe szkolenia dotyczące zabiegów i masaży dla osób w trakcie leczenia onkologicznego i stwierdziła, że zrobi to w Polsce, ponieważ nikt tu się tym nie zajmuje.

„Chciałam znaleźć osoby, które mają bardzo dużo talentów i podzielą się nimi z osobami, które zaczynają ciężką walkę z chorobą nowotworową, by zagospodarować im czas między chemią a chemią”.

Przystań Hotel & Spa w Olsztynie udostępnia piękne wnętrza hotelowe, Spa i personel przeszkolony z zakresu kosmetologi onkologicznej.

„Chciałam zaprosić te kobiety do spa na masaż onkologiczny. Jest to masaż bardzo delikatny, z zachowaniem największego bezpieczeństwa dla pacjenta onkologicznego, ponieważ osoba w trakcie chemioterapii zmaga się z suchością skóry, z neuropatią, przeczulicami… Trzeba sprawić, żeby ta pacjentka poczuła się w tym spa bezpiecznie. To są powolne ruchy, osoby masowane relaksują się, zasypiają, ciało, umysł się wycisza. Zabiegi wykonywane są przy użyciu bardzo bezpiecznych preparatów do masażu, skóra jest bardzo dobrze nawilżona. Pacjentki czują, jakby ktoś nałożył na ich ciało wspaniały opatrunek, czują się zaopiekowanie, bezpieczne. Dotyk, który kojarzył się z bólem podczas leczenia, podczas masażu kojarzy się z przyjemnością, wyczuwają miłość w dłoniach masażysty, kosmetyczki, terapeuty, czułość, respekt, szacunek do ich ciała.”

Fundacja Spa For Cancer również edukuje kobiety.

Fundacja organizuje zjazdy, spotkania w licznym gronie, na które zaprasza lekarzy, ekspertów w dziedzinie onkologii- onkodietetyków, psychologów onkologicznych i innych, prowadzących prelekcje na tematy związane z chorobą nowotworową,np.: „Operacje plastyczne w onkologii”, „Dieta w profilaktyce”.

Odbywają się na nich również zajęcia z jogi i inne ruchowe poprawiające sprawność fizyczną, kondycję i odporność.

Prowadzone są warsztaty samobadania.

Fundacja zrzesza ludzi dobrego serca. W pomoc chorym osobom angażują się firmy pomagające w ramach wolontariatu. Na przykład na zjazdach Amazonek fryzjerzy za darmo strzyżą kobiety, a one oddają włosy firmom, które stworzą z nich peruki dla kobiet będących w trakcie chemioterapii.

Kobiety wymieniają się tam doświadczeniami. Odbywają się warsztaty gotowania, szycia odzieży dla kobiet po mastektomii. Prezentują się Amazonki prowadzące różne działalności, żeby zainspirować inne do działania. Przyjeżdżają przedstawiciele firm tworzących dla Amazonek bieliznę, protezy, odzież uciskową.

Fundacja prowadzi kampanie społecznościowe w zakresie profilaktyki, diagnostyki i terapii chorób nowotworowych. Informuje, gdzie można wykonać bezpłatną cytologię lub otrzymać zniżkę na inne badania.

W mediach społecznościowych fundacji przeprowadzane są wywiady online z lekarzami i ze specjalistami różnych dziedzin, z których kobiety mogą czerpać wiele istotnych informacji, inspiracji.

Działania fundacji Spa For Cancer umożliwiają zadbanie zarówno o ciało, jak i o umysł.

Motywują kobiety do dbania o ciało, aby czuły się piękne i silne i takimi co dzień widziały się w lustrze.

”Jestem piękna, czuję się lepiej”.

Przykładem jest projekt „Metamorfozy”.

Na stronie internetowej fundacji oraz na profilu FB udostępniony jest wykaz rekomendowanych gabinetów z ofertą dla pacjentów onkologicznych.

Kampania "Masz wybór"

Federacja Stowarzyszeń Amazonki, Spa for Cancer oraz firmy Pfizer stworzyła kampanię „Masz wybór”, która ma pomóc w zdobywaniu rzetelnych informacji na temat przebiegu choroby i możliwości terapeutycznych.

Kampania ta poświęcona jest budowaniu świadomości wśród pacjentek onkologicznych w zakresie wyboru metod leczenia, najnowszej technologii, ośrodków leczenia, wyboru lekarza. Ma ona uświadomić kobietom, że nie w każdym wypadku chemioterapia jest panaceum na wszystko. Jest szereg nowych leków, szereg nowych metod postępowania znacznie mniej toksycznych, które są też jednocześnie znacznie bardziej skuteczne, ponieważ mogą wydłużyć życie.

Twórczyni Fundacji Spa for Cancer Anna Hencka- Zyser, podkreśla, że na spotkanie z lekarzem warto wziąć kartkę z wypisanymi wcześniej pytaniami, które nas nurtują.

„Zawsze musisz zapytać o najlepsze z możliwych i bezpieczne procedury dla siebie, nie możesz wyjść z postawy ofiary, masz prawo zapytać: czy to jest jedyna możliwa metoda leczenia dla mnie?”.

”MASZ WYBÓR” leczenia.

Zakres działań fundacji jest bardzo szeroki.

Wyliczenie wszystkich działań na rzecz pacjentek onkologicznych, przeprowadzonych na przestrzeni ostatnich lat, jest niemożliwe w tym artykule.

Fundacja Spa For Cancer wsparła, zmotywowała do wali z rakiem i do życia tysiące kobiet. Ich wdzięczność wyrażona jest we wzruszających komentarzach zamieszczanych w mediach społecznościowych.

Imponujące jest bezgraniczne poświęcenie i zaangażowanie w pomoc innym założycielki fundacji Anny Henckiej- Zyser, ambasadorek fundacji oraz wszystkich osób charytatywnie działających na rzecz fundacji Spa For Cancer. Te osoby mają niewyczerpalne pokłady miłości w sercach i roztaczając ją motywują innych do pomocy- m.in. osoby wspierające fundację na aukcjach lub w inny sposób.

Rak nie wybiera- a dobro zawsze wraca!

Od teraz działamy w tandemie na rzecz kobiet.

Fundacja Spa For Cancer i Nature Effiscience wyznają te same wartości – BEZPIECZEŃSTWO, ZDROWIE, PIĘKNO i KOBIECOŚĆ.

Nieprzypadkowo właśnie działania tej fundacji stały się nam bliskie i bardzo nas zainteresowała współpraca na rzecz kobiet dotkniętych rakiem piersi.

Włożyliśmy mnóstwo wysiłku w stworzenie bezpiecznych kosmetyków – niezawierających szkodliwych dla zdrowia substancji, lecz organiczne składniki i odpowiednich m.in. dla Amazonek. 

Chcieliśmy mieć pewność, że w znaczący sposób przyłożymy się do lepszej kondycji skóry Pań po leczeniu, do szybkiego powrotu do bycia piękną i tym samym poprawy samopoczucia i poczucia własnej wartości. 

Serdecznie polecamy poradnikPOMÓC CI?”- napisany anielską ręką.

Jeśli spodobał Ci się artykuł udostępnij go innym:
Facebook
Twitter
LinkedIn
inne ciekawe

Lawenda – Właściwości lecznicze

Lawenda – zastosowanie i właściwości Lawenda jest jednym z najbardziej popularnych i lubianych ziół. Jest znana ze swoich wyjątkowych właściwości, składu oraz niepowtarzalnego zapachu, który

Retinol- Odmładzająca moc!

Retinol- Odmładzająca moc! Obwisła skóra, zmarszczki, plamy… – jak walczyć z oznakami starzenia się skóry? W spowolnieniu procesu starzenia się skóry pomaga retinol, inaczej znany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *